Yeni Sayfa 1
 
 
 

 

P.tesi - C.tesi
09:00 - 19:00

buttonlar.jpg
 Ana Sayfa >  

Faydalı Bilgiler


 
 

Yüzer Sistem Lamine Parke Uygulaması
Bu sayfayı tavsiye edin
Bu sayfayı tavsiye edin

Untitled Document
  1. Nem tutucu bariyer ve şilte serildikten sonra döşeme yönü belirlenir. Sol köşeden başlamak üzere, zıvana ( oyuk ) kenarı duvara gelecek biçimde lamine parkeler yerleştirilmeye başlanır.
  2. İlk sıranın sonuna gelecek paneli bir önceki lamine parke panelinin üzerine koyup lamba ( çıkıntılı ) tarafı duvara dayayanak kesilecek yer ölçülür. Lamine parke panellerinin denk geldiği noktadan 8 mm civarında daha kısa bir parça kesilerek son parça da ayarlanır. Son parke parçası 5 cm den daha kısa olmalıdır.
  3. Lamine parkenin genleşme boşluğu ayarlandıktan sonra paneller kısa kenarlardan tutkallanarak birleştirilir ve ilk sıra montajı tamamlanmış olur. Bu işlem sırasında
    panellerin tam olarak birbirini takip etmesine dikkat edilmelidir. Özellikle ilk sırada bu çok önemlidir. Sonrasında tutkal zıvana ( oyuk ) tarafına sürülür.
  4. En son kesilen parke panelinin arta kalanı ile bir sonraki sıraya başlanır. Panelleri birbirine geçirmek için plastik takoz kullanılır.
  5. Son sıraya gelindiğinde paneller bir önceki sıranın üzerine lamba ucu duvara gelecek biçimde yerleştirilir. Tam genişliğe sahip bir artık parke parçası ile mesafe işaretlenir. Bu parça duvara paralel olarak kaydırılır ve tüm son sıra bu şekilde işaretlenir. İşaretlenen noktalardan paneller boyuna doğru kesilir ve son sıra ayarlanır.
    Tutkal aynı şekilde sürülerek parkeler birbirine monte edilir. Tam birleşme sağlamak için bir çektirme demiri kullanılır. Son sıranın montajı sırasında genleşme boşluğu bırakmak gerekir.
  6. Lamine parke uygulamasını tamamen bitirdikten sonra genleşme boşluğunu ayarlamak için kullanılan elemanlar çıkarılır ve süpürgelikler monte edilir. Süpürgelik asla parkeye sabitlenmemelidir.
 
 
 

Geri

 
Copyright © 2013 ahsapparkemarket.com Tüm hakları saklıdır